INFORMACJE O PIERWSZEJ PŁYCIE


Odgłosy Bocznic Utoczone Harmonijnie

czyli osobliwa firma fonograficzna OBUH

prezentuje (z niejakim wzruszeniem)

pierwszy album długogrający CD

grupy

ZDRÓJ JANA

pod tytułem ”CD”

a na nim następujące utwory:

1. Hymn

2. Perła

3. Metoda Spływna

4. Ballada o Nowym Sączu

5. Vernissage

6. Cztery Schody

7. Navigare

8. Peron

9. Ćma

10. Tango Centralne

11. Mały Wóz

12. Blow Blow

Z nieukrywanym wzruszeniem ogłaszamy, że oto po 40-stu latach z okładem mamy przyjemność wymachiwać pierwszą płytą ZDROJU JANA. Tym, co nie wiedzą należy się krótkie wyjaśnienie. ZDRÓJ  JANA jest tym dla polskiej muzyki rockowej, czym Maria Skłodowska-Curie dla zakładów rentgenowskich. Jedyna różnica – ZDRÓJ JANA nie dostał Nobla. Jak zdążyłem się niejednokrotnie przekonać, pamięć fenomenu ZDROJU JANA z jego bezkompromisową energią, hippisowską wrażliwością i absolutnie szczerą, bolesną wręcz, żarliwością stanowi jedną z najcenniejszych relikwii polskiego undergroundu w jego najczystszej postaci. Tu płaczę jak bóbr. Ale jestem spokojny.

ZDRÓJ JANA przez lata ukrycia nie utracił swojej potęgi, w cichości serc i głośności głów nagrywał swój album zatytułowany „CD”. „Ciąg dalszy” ZDROJU JANA jest jak szalony parowóz wyłaniający się  z głębin ogrodu, pędzący do sedna rzeczy po odnalezionej bocznicy, miażdżący miałkość i blichtr większości rockowych miazmatów. Aż po horyzont. Wyjdźmy zatem z koziego rogu, a nasz kwietnik podlewany zdrojem rozkwitnie. Po raz 23-ci słucham „Peronu” i po raz 23-ci płaczę jak żubr.

Panie i Panowie: Jacek Ukleja, Marek Wilczyński, Ryszard Antoniszczak (Richard A.Antonius), Grzegorz Greg Jędrzejowski , Piotr Walewski, Jacek Szepan, Rafał Marchewczyk oraz z tamtej strony: Jerzy Wójcik. Czapy z głów. Tudzież gościnnie Krystyna Święcicka-Wójcik, Andrew Nixon, Piotr Łopalewski, Marian Pawlik, Piotr Piątek. Czapy z głów raz jeszcze. Z małą pomocą Wojcka Czerna i Piotra Nykiela w Rogalowie Analogowym. Jak śpiewa się za siódmą górą: „wolno płynie oliwa sprawiedliwa”. To prawda jest.  Czasem bardzo wolno, ale jednak płynie. I niech płynie jak najszerszym strumieniem i nie tylko pod spodem. Oto macie świadectwo. Wasze zdrowie. 

Wojcek Czern, styczeń 2011.

Nr kat. D27

Premiera: Luty 2011

OBUH” Wojciech Czern

Rogalów 8A, 24-160 Wąwolnica

email: obuh@obuh.com

tel. +602 424317

Tagi: ten wpis nie posiada ani jednego.

Kilka osób (5) zostawiło komentarz

 • Pleban - Gravatar Pleban 26 lutego 2011

  Czy płyta jest tylko dla wtajemniczonych, czy inni też mogą ją kupić? Jeśli tak to gdzie, bo pod podanym linkiem nie ma?

 • Marek - Gravatar Marek 26 lutego 2011
 • Pleban - Gravatar Pleban 27 lutego 2011

  Już zauważyłem, dziękuję, wchodzę w posiadanie :)

 • Didaskalia - Gravatar Didaskalia 31 marca 2011

  to ZJAWISKO ale o tym juz od dawna wiadomo, takiej energii , takiego ROCKA poza Zdrojem …nie ma!!!!!skumulowana energia w 12 pigułach…FANTASTYCZNA.
  juz czekam na koncerty!!!!

 • didaskalia - Gravatar didaskalia 31 marca 2011

  fantastyczna,zjawiskowa,energia…prawdziwy rock i ogromna radocha słuchania…za każdym razem

Zostaw komentarz:

Przewodnik komentatora: podstawowe znaczniki XHTML (a href, strong, em, code) są dozwolone. Nowe linie i paragrafy są tworzone automatycznie. Komentarze nie na temat lub nieodpowiednie dla danego wpisu zostaną usunięte. Podany przez Ciebie adres e-mail nigdy nie będzie publikowany.

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Należy uzupełnić wszystkie pola oznaczone "*".